lom

Sýrie a Asad, proč taková nenávist

5. 1. 2017 17:53
Rubrika: Nezařazené

Asadovi jsou u moci od roku 1971 a jen zaráží, že před tím „hrozným terorem“ utíkají Syřané až po roce 2012...

Tak něco k tomu Asadovi, co ho USA a EU tak moc nenávidí... Asadova rodina patří k tolerantnímu islámu Alawidské orientace. Syrské ženy mají stejná práva jako muži - na studium, zdravotnictví i vzdělávání ve všech oborech.Školství je na velmi vysoké úrovni.

V Sýrii nejsou ženy nuceny nosit burku. Šaría (islámské právo) je protiústavní. Sýrie je jediná arabská země se sekulární ústavou a netoleruje islámská extremistická hnutí

Přes 10% syrského obyvatelstva patří k jedné z mnoha křesťanských denominací, ta je plně integrovaná v syrském politickém a společenském životě. V ostatních arabských zemích má křesťanská populace méně než 1% v důsledku trvalého nepřátelství a teroru ze strany islámu.

Sýrie zakázala geneticky modifikované (GMO) plodiny, s uvedením, že toto rozhodnutí bylo učiněno za účelem "zachování lidského zdraví"

Sýrie je otevřena západní společnosti a kultuře jako žádná jiná arabská země. V médiích a na vysokých školách se otevřeně diskutuje jak ovlivnit globální mocenské elity. To znamená, že plně pochopili skutečnost, že skutečná moc Západu nespočívá v Bílém domě, ale spíše v komplexní a výkonné síti elitních think-tanků a v centrálních bankách.

V průběhu dějin bylo již zvoleno pět papežů syrského původu. Náboženská tolerance je v této oblasti unikátní. Před současnou občanskou válkou byla Sýrie jedinou zemí Blízkého východu, které se podobné konflikty vyhýbaly.

Sýrie byla jedinou zemí, která pomohla veškerým iráckým uprchlíkům bez jakékoli sociální, politické nebo náboženské diskriminace.•

V Sýrii se jasně a jednoznačně staví proti sionismu. Po masivním nálezu ropy v syrských Golanských výšinách, okupovaných Izraelem od roku 1967, Netanjahu nedávno požádal Obamu, aby uznal  Izraelskou anexi těchto území. Tak se rozbíhají plány na usazení 100 000 izraelských osadníků.

A dva nejdůležitější body: Sýrie je jedna z mála zemí na Středním východě bez dluhů u MMF. A Sýrie je jediná země v této oblasti, která zůstává vlastníkem své ropné společnosti, se zásobou ropy 2,500 miliónů barelů. Vyhnula se privatizaci a ropa je v rukou pouze státních podniků.

 Takže se zeptejme sami sebe. kdo a proč se pokouší svrhnout tuto vládu.

A ještě něco- Česká televize v roce 2002 natočila pořad o Sýrii - v kolekci Cestománie.  Natočil ho Syřan Moriss Issa, žijící 18 let v Čechách /otec herečky Marty Issové/. Natočeno to bylo v roce 2002, tedy již za vlády Bashira Asada, jenže tenrát ještě nebylo nařízeno médiím aby byl prezentován jako tyran a zločinec. Nyní má pověst Řezníka. Sýrie je v tomto televizním pořadu představována jako oáza společenské a náboženské snášenlivosti - oáza v arabském světě. Jak se tak najednou mohl změnit názor stejného media.

 Bohužel, tento pořad v archívu ČT není v nalezení.

Sdílet

Komentáře

maxmilianrex https://www.youtube.com/watch?v=8Lns9JydvuY

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Autor blogu Grafická šablona Nuvio